Kullanıcı Girişi
    Kullanıcı Adı   
    Şifre   
Şifremi Unuttum | Üye Ol   
» Arındırılmış veriye göre Türkiye, AB'de en hızlı büyüyen ülke
Arındırılmış veriye göre Türkiye, AB'de en hızlı büyüyen ülke Tarih: 1 Ekim 2009 Kaynak: Referans İlk çeyrekte rekor daralan Türkiye ekonomi...»
» 'Dünya ekonomisinin büyümesini artık doğal afetler de etkiliyor'
Dünya Bankası'nın içindeki bağımsız değerleme kuruluşu Independent Evaluation Group (IEG)'nin Başkanı Dr. Vinod Thomas, Dünya Bankası da dah...»
» ‘Al parayı, ver tapuyu' devri bitiyor
Vergi Konseyi Başkanı Mustafa Uysal, gayrimenkul alım satımında, ‘ucuz değer gösterme'den kaynaklanan kayıtdışılığı ve vergi kaçağını önleme...»
» Hyatt Regency'yi Doğuş aldı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, mülkiyetindeki 5 yıldızlı Hyatt Regency Oteli'ni, Doğuş Holding'e bağlı Göktrans Turizm ve Ticaret AŞ.'ye 20...»
» Zorlu Center'da Perde 2011’de Açılıyor
Zorlu Center projesinin alışveriş ve kültür merkezinin 2011 Ağustos'unda açılması planlanıyor. Alışveriş merkezinin güvenliği, kameralarla v...»
Ana Sayfa RE/MAX Hakkında Ulvi Kocailik Kimdir? Hizmetlerim Referanslarım Basından Yararlı Bilgiler Bana Sorun-İletişim
  Ulvi KOCAİLİK
- TÜRKİYE TİCARİ GAYRİMENKUL #1.,
- SON YEDİ YILDA, HER YIL DÜNYA TİCARİ TOP50 DE, SON ÜÇ YILDA TOP5DE
- TİCARİ GAYRİMENKULDE UZMAN ®...
- TİCARİ GAYRİMENKUL EKSPERTİZİ VE SATIŞI UZMANLIK İSTER. İŞİN UZMANIYLA ÇALIŞIN.. AKSİ TAKTİRDE ZAMAN VE PARA KAYBEDERSİNİZ!
- SATILDI BİLİN , KİRALANDI BİLİN®...
- BÜYÜK İŞLER BENDE BİTER®
- İLK HAMLENİZ VE EN İYİ HAMLENİZ ULVİYİ ARAMAK®... HEMEN ARAYIN!  GSM : 533 413 61 90
ulvi@remax-endustri-ist.com
info@remax-endustri-ist.com
Tel   : 262 677 12 88
Faks : 262 677 12 90
Gebze Organize Sanayi Bölgesi Şahabettin Bilgisu Cad. Meydan AVM Kat:1 No:628 41200 Gebze / Kocaeli
İnternet Linklerim:

   Kişisel Bilgilerim
GAYRİMENKULÜN ŞİFRELERİ kitabı yazarı

ACP-Akredite Ticari Profesyonel Ticari Gayrimenkul Eğitimi Eğitmeni (Amerika'dan Türkiye lisans hakkı sahibi)

RE/MAX EFSANESİ (Circle of Legends) kariyer ödülü sahibi (on yıl kesintisiz RE/MAX üyesi olarak belli işlem hacmine erişmek anlamına gelen ve 43 yıllık RE/MAX tarihinde 100 ülkede 100 bin üye arasında 350 kişinin sahip olduğu özel ödül)

RE/MAX ACP-Accredited Commercial Professional - Akredite Ticari Profesyonel Sertifikası sahibiyim. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için.

1965 yılında Tire/İzmirde doğdum. Kuleli Askeri Lisesi ardından 1986 yılında Kara Harb Okulundan Harita Mühendisi olarak mezun oldum. Harita Genel Komutanlığı bünyesinde GPS Subayı olarak MIT Üniversitesi ile deprem araştırmaları üzerine çalıştım. Konuk bilim adamı olarak MIT/Bostonda bulundum.

1993 yılında ODTU Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdim ve ardından 1994 yılında Silahlı Kuvvetlerden ayrıldım.

1994-2001 yılları arasında İstanbulda Makro Bilgi İşlem Genel Müdürü, 2001-2005 yılları arasında İnformatik Bilgisayar Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak seçkin ekiplere liderlik ettim.

KHO Satranç turnuvası başarı derecesi, AFSAD 1993 yılın fotoğrafçısı ödülü, Microsoft 2000 yılı en iyi satış arttırıcı fikir ödülü, 2004 yılında 250 PTC distribütörü arasında takımımla satışta Dünya 2. ödülü aldım.

Profesyonel eğitimlerini aldığım golf (TGF lisanslı oyuncu), fotoğraf, satranç, halı-kilim ve tango yanı sıra kamp ve doğa yürüyüşleri hobilerimi oluşturuyor.

Evli ve dünya tatlısı Ayşe Nazın babasıyım.

2005 Eylülde Executive MBA programını tamamladım.

Enerjik tavrım ve hayata pozitif bakışım ile yaşamayı seviyor ve yaşamı çevremle paylaşıyorum.

Müşterilerinin gözüyle 'güvenilir, işi için zamanı önemsemeyen, her zaman ulaşılabilen,
dersini iyi çalışan, her koşulda başarıyı garantileyen ufku açık bir profesyonel'.

Ödüllerim:
- RE/MAX Dünya 3., Ticari Kategori, 2016
- RE/MAX Dünya 3., Ticari Kategori, 2015
- RE/MAX Dünya 6., Ticari Kategori, 2014
- RE/MAX Dünya 5., Ticari Kategori, 2013
- RE/MAX Dünya 25., Ticari Kategori, 2012
- RE/MAX Dünya 5., Ticari Kategori, 2010 (Nov)
- RE/MAX Dünya 84., (90 ülkede 87.000 Danışman arasında, 2008)
- RE/MAX Dünya 7., (Amerika ve Kanada dışında 68 ülkede, 2008)

- RE/MAX Uluslararası Circle of Legends kariyer ödülü sahibi (2015) -100 ülke, 100 bin üye arasında 350 kişide var
- RE/MAX Uluslararası Lifetime Achievement kariyer ödülü sahibi (2011)
- RE/MAX Uluslararası Hall of Fame kariyer ödülü sahibi (2009)
- RE/MAX Uluslararası Diamond Club üyesi (ilk onbindebirlik dilim) (2010, 2013, 2014, 2015)
- RE/MAX Uluslararası Chairmans Club üyesi (ilk bindebirlik dilim) (2008, 2011, 2012)
- RE/MAX Uluslararası Platinum Klüp Üyesi (2006, 2007, 2009)


   Sloganlarım
  - TİCARİ GAYRİMENKULDE UZMAN ®...
  - EN İYİ HAMLENİZ ®... ULVİyi ARAMAK ®: 0533-413 6190
  - REFERRAL VERİN... MÜLKÜNÜZÜ VERİN...SATILDI BİLİN! ®... KİRALANDI BİLİN! ®...

   Uzmanlık Alanlarım
 -Uzmanlık alanım: DUDULLU - DÜZCE ARASI ORGANİZE SANAYİLER, FABRİKALAR, DEPOLAR, İŞ MERKEZLERİ, ARSALAR
 -Uzmanlık konum: Ticari (Plaza, Komple Ticari Bina, Fabrika, Depo, Sanayi Arsası), Arsa, Kat Karşılığı, Ticari Ofis Proje Satış

   Haberler
 Kartal dönüştüğü zaman en çok kim kazanacak?
Kartal dönüştüğü zaman en çok kim kazanacak?
Tarih: 22 Aralık 2009 Kaynak: Milliyet Emlak Yazan: Tebernüş Kireçci

Kartal'daki dönüşüm, için düğmeye basılıyor. Türkiye'de ilk olacak uygulamayla buradaki arsa sahipleri, turizm, ticaret ve konut binaları yapabilecek. Bölgede en büyük araziler sırasıyla Eczacıbaşı, Simens ve Doğuş'a ait.
Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi'nde yakında düğmeye basılması planlanıyor.

Ünlü mimar Zaha Hadid'e hazırlatılan kentsel dönüşüm planı çerçevesinde yapılan 1/5.000'lik planlar önümüzdeki günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından askıya çıkartılacak. Ardından 1/ 1.000'lik planlar hazırlanacak. Sır gibi saklanan planların detaylarını ele geçirdik.

Kartal Kentsel Dönüşümü'nde bir ilke imza atılıyor. İmar planlarında, arsa ve arazi sahiplerinin turizm, ticaret ve konut imarı kullanması serbest bırakıldı. Buna göre arsası üzerine turizm lejantlı bina emsal edecek olanlara 3 emsal, ticaret ve konut inşa edeceklere 2.5 emsal inşaat izni verilecek.

Bölgede ekonomiye yön veren şirketlerden pek çoğunun arazisi var. Eczacıbaşı Holding, Siemens, Doğuş Gayrimenkul ve Kibar Holding gibi kuruluşların yanı sıra Kartal Kentsel Dönüşüm projesinde arazisi olan isimler arasında Mutlu Akü, Metal Holding, Sunta Tahta, Gözütoklar Yapı, Exsa Export ve Valfsel Armatür de bulunuyor.

Bölgede en geniş araziye sahip olan isim Eczacıbaşı. Holdingin bölgede 317 bin metrekarelik arsası bulunuyor. Eczacıbaşı, 317 bin metrekarelik arazisine, yapılan değişiklikler doğrultusunda bodrumlar hariç 500 bin metrekaden fazla inşaat yapabilecek.
Kuruluş, turizm imarlı bir projeyi hayata geçirmek istediği takdirde bodrumlar dahil toplam inşaat alanı 1 milyon metrekareyi aşan İstanbul'un en büyük kompleksini yapabilecek.

Kartal'da arazi büyüklüğü açısından Eczacıbaşı'nı takip eden ikinci isim Siemens. Şirketin 80 bin metrekarelik arazisi var. Doğuş Gayrimenkul ise 74 bin metrekarelik arsasıyla Kartal Kentsel Dönüşüm projesinde arsa büyüklüğü açısından üçüncü isim.

Kartal dönüşüm projesinin mimarı Zaha Hadid kimdir?
Kartal Kentsel Dönüşüm projesinin mimarı Zaha Hadid, 1950 Bağdat doğumlu. Mimarlık eğitimini Londra'daki Architectural Association'da tamamladı. 1977'de Office of the Metropolitan Architecture'a ortak oldu.

Uygulamaları ve teorileriyle Batı ülkelerinde dikkat çeken Hadid, Harvard Üniversitesi Tasarım Yüksek Okulu'nda Kenzo Tange Kürsüsü'ne başkanlık yaptı. Ardından, Chicago'daki Illinois Üniversitesi Mimarlık Okulu'nun Sullivan Kürsüsü'nde de başkanlık görevini üstlendi. 2004'te New Haven, Connecticut'taki Yale Üniversitesi'nde ve Eero Saarinen Mimari Tasarım Misafir Profesörü olarak çalışan Hadid, halen Viyana'daki Uygulamalı Sanatlar Üniversitesi'nde ders veriyor.


 E-5 HATTI "FOKURDUYOR" ÜZERİNDE NEFİS ELMASLAR OLAN BİR AKS ORTAYA ÇIKTI...
Kaynak: Hürriyet Seri İlanlar Eki 26 Eylül Cumartesi ve 27 Eylül Pazar sayıları ön kapak

Ticari gayrimenkul konusunda uzman olan Ulvi Kocailik, Anadolu yakasında özellikle Ümraniye İnkilap Mahallesinde ve E-5 hattındaki yeni ofis bölgelerinin ortaya çıktığını belirtiyor. Ulvi Kocailik; "Enteresan gelişmeler oldu: Ümraniye İnkilap Mahallesi, son derece nitelikli ofis bloklarının yükseldiği bir yer oldu; Kavacık'taki talep de oraya kaydı. İkincisi, Kozyatağı'nda ofis yapacak yer kalmadığı için alternatif olan Ataşehir, Şerifali ve Kayışdağı yerine, şimdi E-5 üzerinde Kadıköy-Maltepe-Kartal-Pendik aksında ortaya çıkan metro istasyonları, bu bölgede ticari yapılanmayı tetikledi" diyor.

Haberin tamamı: http://www.emlakkulisi.com/23226_ulvi_kocailik__e-5_hattinda_yeni_ofis_bolgeleri_ortaya_cikti [b/'>


 İstanbul'u tatlılıkla boşaltma planı başladı
İstanbul'u tatlılıkla boşaltma planı başladı

Tarih: 23 Temmuz 2009 Kaynak: Sabah Yazan: Evrim Ergin

İstanbul'da sanayi tesislerini kent dışına çıkarma planı askıya çıktı. Plan 9 bine yakın tesisi etkileyecek. Taşınma özel imar şartları ile teşvik edilecek.

İstanbul'da sanayi tesislerini kent dışına çıkarma planı sessiz sedasız yürürlüğe konuldu. 17 Temmuz'da askıya çıkan İstanbul'un yeni 100 binlik nazım imar planında, sanayiyi şehir dışına taşımanın öngörüldüğü bildirildi. İSO Meclis Üyesi Uran Tiryakioğlu'na göre, son itiraz süresi Ağustos ayında dolacak olan plan birçok olumsuz sonuç doğuracak. Konuya dün yapılan İSO Meclis toplantısında dikkat çeken Tiryakioğlu, "Plan 17 Temmuz'da askıya çıkmış. Sanayinin taşınmasını öngörüyor. İstanbul ihracatın yüzde 60'ını yapıyor. Bu bölgeler de İstanbul'un ihracatının yüzde 40'ını yapıyor. Hazırlanan planda 8 konuda yanlış, 5 temel konuda da eksik var. Bu plan İstanbul'da 25 milyar dolarlık ihracatı etkileyebilir" dedi.
İSO İtiraz Etmeli

Tiryakioğlu, SABAH'ın sorularını da yanıtladı. Değişikliğin sanayiyi 28 ilçenin dışına çıkarmak anlamına geldiğini belirten Tiryakioğlu, "İSO buna itiraz etmeli" dedi. Taşınma sırasında firmaların yüzde 20'sinin kapanabileceğini belirten Tiryakioğlu, planın düşünülmeden hazırlandığını savunarak, şunları dile getirdi: "Tamam pis sektörleri, ağır sanayiyi belki şehir dışına çıkarabilirsiniz ama bu plan bir ayrım da yapmıyor. Bu plan İSO'nun 13 bin üyesinden 8.800'ünü, İTO'nun da 10 bin üyesini etkileyecek. Taşınma süresi 5-6 yılı bulur. Bu hiç kolay bir süreç değil. Ayrıca 100 bin kişinin işsiz kalması söz konusu."

Küçük: Bunu sessiz yapmalıyız Topbaş özel imar şartları önerdi
İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük ise sanayi tesislerinin kent dışına çıkarılması konusunu şöyle değerlendirdi:" Bir çalışma yapıyoruz ama bunu sessiz yapmamız gerekiyor. Uzun zamandır Kadir Topbaş ile temaslarımız var bu hafta içi de görüşeceğiz. Mutabık kaldığımız konu, İstanbul bir kültür, moda ve tarih merkezi ama İstanbul aynı zamanda bir sanayi kenti. 12 milyonluk İstanbul'u sanayisiz yönetemeyiz. Ama çok dikkatli olmamız gerekiyor. Belediye başkanı sanayiciyi teşvik etmek için arsalarda çok özel imar şartları da öneriyor."


 Şirketler 2009'un ilk yarısında ofislerini daha ekonomik lokasyonlara taşıdı
Şirketler 2009'un ilk yarısında ofislerini daha ekonomik lokasyonlara taşıdı

Tarih: 20 Ağustos 2009 Kaynak: Sabah

Colliers International tarafından hazırlanan İstanbul ofis piyasası 2009 birinciçeyrek sonuçları açıklandı. Raporda ofis piyasasında yaşanan harekeketliliğin yılın ilk çeyreğinde şirketlerin daha ekonomik lokasyonlardaki ofis binalarına taşınmasından kaynaklandığına vurgu yapıldı. Raporda "Genellikle kendi ofis alanlarının bir kısmını kiralayarak ya da daha ucuz lokasyonlara taşınarak veya kullandıkları alanların bir kısmını boşaltarak kira maliyetlerini düşürmeye çalışmaktadır" denildi. İstanbul ofis piyasasında talebin üç bölgede toplandığına da dikkat çekilen raporda pahalı bölgelerde bulunan şirketlerin Anadolu Yakası'nda Ümraniye ile Avrupa Yakası'nda Şişli ve Havaalanı bölgelerinde yeni bina arzının sunulmasıyla buralara taşındığına değinildi.

İlk yarıda ofisler boş kaldı
Rapora göre 2009'un ilk yarısında İstanbul genelindeki ofis bölgelerindeki boşluk oranlarında gözle görülür bir artış yaşandı. 2008 sonu ile kıyaslandığında ise kiralanmamış ofis alanı miktarı % 22 arttı. Taksim, Beşiktaş ve Kavacık'ta boş A sınıfı oranları az bir oranda artarken Ümraniye, Levent ve Kozyatağı ile Havaalanı ve Etiler bölgelerinde ciddi oranda boşluklar yaşandı. 2009 sonu ya da 2010'un başlangıcıyla birlikte İstanbul ofis piyasasındaki genel boşluk oranının %15 'i geçeceğine dikkat çekilen raporda "kira koşul ve şartları üzerinde kiracıların daha etkili olacakları bir dönem başlayacak" denildi.


 

Uzmanlık alanım: Keyap Çarşı, MODOKO, İMES, DES, DOSB, Şerifali, Samandıra, Kozyatağı Plazalar, Anadolu Yakası E-5 Bölgesi Ticariler -Uzmanlık konum: Ticari (Plaza, Komple Ticari Bina, Fabrika, İmalathane, Alışveriş Merkezi, Sanayi Arsası), Lüks Konut, Arsa, Kat Karşılığı, Konut Proje Satış

Copyright © 2009 Ticari Gayrimenkul USD : 6,2493 TL  |  Euro : 7,3476 TL  |  Sterlin : 8,2113 TL  |  TCMB