Kullanıcı Girişi
    Kullanıcı Adı   
    Şifre   
Şifremi Unuttum | Üye Ol   
» Arındırılmış veriye göre Türkiye, AB'de en hızlı büyüyen ülke
Arındırılmış veriye göre Türkiye, AB'de en hızlı büyüyen ülke Tarih: 1 Ekim 2009 Kaynak: Referans İlk çeyrekte rekor daralan Türkiye ekonomi...»
» 'Dünya ekonomisinin büyümesini artık doğal afetler de etkiliyor'
Dünya Bankası'nın içindeki bağımsız değerleme kuruluşu Independent Evaluation Group (IEG)'nin Başkanı Dr. Vinod Thomas, Dünya Bankası da dah...»
» ‘Al parayı, ver tapuyu' devri bitiyor
Vergi Konseyi Başkanı Mustafa Uysal, gayrimenkul alım satımında, ‘ucuz değer gösterme'den kaynaklanan kayıtdışılığı ve vergi kaçağını önleme...»
» Hyatt Regency'yi Doğuş aldı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, mülkiyetindeki 5 yıldızlı Hyatt Regency Oteli'ni, Doğuş Holding'e bağlı Göktrans Turizm ve Ticaret AŞ.'ye 20...»
» Zorlu Center'da Perde 2011’de Açılıyor
Zorlu Center projesinin alışveriş ve kültür merkezinin 2011 Ağustos'unda açılması planlanıyor. Alışveriş merkezinin güvenliği, kameralarla v...»
Ana Sayfa RE/MAX Hakkında Ulvi Kocailik Kimdir? Hizmetlerim Referanslarım Basından Yararlı Bilgiler Bana Sorun-İletişim
   Zorlu Center'da Perde 2011’de Açılıyor «Geri Dön |  Diğer Haberler»

Zorlu Center projesinin alışveriş ve kültür merkezinin 2011 Ağustos'unda açılması planlanıyor. Alışveriş merkezinin güvenliği, kameralarla ve K9 köpekleriyle sağlanacak. Kültür merkezine BKM taşınacak, ayrıca Broadway ve Las Vegas müzikallerinin sahneleneceği bir salon inşa edilecek.

Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü arsasını satın aldıktan sonra 2.5 yıl boyunca davalarla uğraşan Zorlu grubu, bu süreçte boş durmadı. Türkiye'de ilk kez, kültür merkezi, alışveriş merkezi, otel, ofis ve rezidans'tan oluşan 5 fonksiyonun bir arada bulunduğu ‘Zorlu Center' projesi için uluslararası bir yarışma açtı.

Yarışma sonucunda Emre Arolat ve Murat Tabanlıoğlu'nun projeleri birleşti. Daha proje aşamasında Dubai'de Cityscape ve İnternational Property Avards'ta ödül alan Zorlu Center'da alışveriş ve kültür merkezinin 2011 Ağustos ayında, otel ve rezidans kısmının ise 2012 Haziran ayında bitirilmesi planlanıyor.

Tiyatro okulu kurulacak
Zorlu Center'da 65 milyon euro harcanarak 30 bin metrekare alanlı uluslararası bir kültür merkezi inşa edilecek. Yılmaz Erdoğan'ın Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) ile anlaşıldı. ‘BKM Mutfağı' Zorlu Center'a taşınacak.

3 bin 500 metrekare alanda tiyatro okulu kurulacak. Tiyatro bünyesinde 750 kişilik tiyatro ve 300 kişilik stand-up salonu bulunacak. Ayrıca, 2 bin 350 kişilik dev konser salonu yapılacak. Broadway ve Las Vegas müzikallerinin sahneleneceği salonda, sahne 6 metre aşağı inebilecek. Dekor değişimi sahnenin 15 metre üzerinde yapılabilecek. Modern akustik sistemi kurulacak. Sadece sahne düzeni ve akustik sistemi için 40 milyon euro harcanacak. Kültür merkezinde sanat galerilerinin de olması planlanıyor.

Kütüphane de olacak
Projenin içinde ayrıca, elektronik kütüphane kurulacak. Kafelerin de bulunacağı kütüphane için İstanbul'da tarihi bir kütüphaneyle anlaşıldığı belirtildi. Kütüphane'de bulunan kitaplar elektronik ortama aktarılacak.

Zorlu Center'da 80 metrekare brüt ve 60 bin metrekare net kiralanabilir alanı olan AVM inşa edilecek. Her AVM'de olan markalar yerine orijinal markaların tercih edileceği ifade ediliyor. Bu arada, Türkiye'de olmayan 10 markanın getirilmesi planlanıyor. AVM'de hem A Plus hem de orta sınıf için markalar olması düşünülüyor. Böylece, üst gelir grubu ile orta gelir grubunun kaynaşması sağlanacak.

Projede 325 konut var
Projedeki rezidans bloğu 325 konuttan oluşuyor. Konutların alanı 180 ile 650 metrekare arasında değişiyor. 22 katlı binanın tamamı balkonlu ve teraslı olarak planlanıyor. Böylece, doğal havanın evin içine girmesi sağlanacak.

Öte yandan, projede 20 bin metrekare ofis alanı olarak ayrıldı. Proje, Türkiye'nin en geniş alanlı yatay ofisi olacak. Ofisler, talebe bağlı olarak istenildiği gibi bölünebilecek.

Projede yer alacak otel için ise uluslararası zincirlerle görüşülüyor. Türkiye'de olmayan bir otel markasının getirilmesi planlanıyor.

Üst gelir grubu Boğaz orta gelir ise Zincirlikuyu'dan Zorlu Center'a girecek
- 96 bin 505 metrekare arsa.
- Çevresinde terk edilmiş alanlarla birlikte toplam 100 bin metrekare yeşil alan.
- Bloklar 16 bin metrekareye oturuyor.
- Tünelle metroya ve metrobüse bağlanacak.
- Etraftaki yollar yer altına alındı.
Yeşil alan AVM'ye kadar dayandı.
- 5 bin araçlık otoparkı olacak.
- Arsa için 800 milyon dolar ödendi. İnşaat ve tefrişata 1 milyar dolar harcanacak.
- Boğaz florasına uygun başta Erguvan, Çınar ve Ihlamur olmak üzere 2 bin 15 ağaç dikilmesi planlanıyor.
- Cephelerde doğal görünüme önem verilecek. Ahşap, taş ve cam görünüme egemen olacak.
- İki kapısı olacak. Orta sınıf Zincirlikuyu'daki kapıdan girecek. Üst gelir grubu ise Boğaz tarafındaki kapıdan.
- AVM'de kesinlikle dedektör ve x-Ray cihazı olmayacak. Güvenlik kameralarla ve K9 köpekleriyle sağlanacak.


Tarih (01.04.2010)      kaynak (Milliyet Emlak Yazan: Tebernüş Kireçci)

 

Uzmanlık alanım: Keyap Çarşı, MODOKO, İMES, DES, DOSB, Şerifali, Samandıra, Kozyatağı Plazalar, Anadolu Yakası E-5 Bölgesi Ticariler -Uzmanlık konum: Ticari (Plaza, Komple Ticari Bina, Fabrika, İmalathane, Alışveriş Merkezi, Sanayi Arsası), Lüks Konut, Arsa, Kat Karşılığı, Konut Proje Satış

Copyright © 2009 Ticari Gayrimenkul USD : 6,2493 TL  |  Euro : 7,3476 TL  |  Sterlin : 8,2113 TL  |  TCMB