Kullanıcı Girişi
    Kullanıcı Adı   
    Şifre   
Şifremi Unuttum | Üye Ol   
» Arındırılmış veriye göre Türkiye, AB'de en hızlı büyüyen ülke
Arındırılmış veriye göre Türkiye, AB'de en hızlı büyüyen ülke Tarih: 1 Ekim 2009 Kaynak: Referans İlk çeyrekte rekor daralan Türkiye ekonomi...»
» 'Dünya ekonomisinin büyümesini artık doğal afetler de etkiliyor'
Dünya Bankası'nın içindeki bağımsız değerleme kuruluşu Independent Evaluation Group (IEG)'nin Başkanı Dr. Vinod Thomas, Dünya Bankası da dah...»
» ‘Al parayı, ver tapuyu' devri bitiyor
Vergi Konseyi Başkanı Mustafa Uysal, gayrimenkul alım satımında, ‘ucuz değer gösterme'den kaynaklanan kayıtdışılığı ve vergi kaçağını önleme...»
» Hyatt Regency'yi Doğuş aldı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, mülkiyetindeki 5 yıldızlı Hyatt Regency Oteli'ni, Doğuş Holding'e bağlı Göktrans Turizm ve Ticaret AŞ.'ye 20...»
» Zorlu Center'da Perde 2011’de Açılıyor
Zorlu Center projesinin alışveriş ve kültür merkezinin 2011 Ağustos'unda açılması planlanıyor. Alışveriş merkezinin güvenliği, kameralarla v...»
Ana Sayfa RE/MAX Hakkında Ulvi Kocailik Kimdir? Hizmetlerim Referanslarım Basından Yararlı Bilgiler Bana Sorun-İletişim
   'Dünya ekonomisinin büyümesini artık doğal afetler de etkiliyor' «Geri Dön |  Diğer Haberler»

Dünya Bankası'nın içindeki bağımsız değerleme kuruluşu Independent Evaluation Group (IEG)'nin Başkanı Dr. Vinod Thomas, Dünya Bankası da dahil bugüne kadar pek çok kredi veren kurumun ülkeleri ekonomik ve sosyal açıdan değerlendirdiğini ancak yaşanan doğal afetlerin de büyümeyi ciddi anlamda etkilediğini söyledi. "Finansal ve sosyal krizlere bir yenisi daha eklendi: İklimsel krizler. Türkiye'deki sel, Endonezya'daki deprem, Filipinler'deki tayfun bunun en önemli kanıtları. Bu hem insanları hem de ülkelerin büyümesini ve kişi başı milli gelirlerini ciddi anlamda etkiliyor" diyen Thomas, "Çevre eskiden lükstü şimdiyse gereklilik" dedi.

Korumacılık Yanlış
Korumacılık politikalarıyla ilgili özellikle AB ülkelerinde uygulanan yaklaşımın doğru olmadığını belirten Thomas, "iç ticaretin belirleyici olduğu Türkiye gibi ülkelerde hem açık bir ticaret hem de korumacı olmayan bir ekonominin benimsenmesi gerekiyor. Korumacılık dünya ticaretini azaltıyor. Ticaretin liberalleşmesi tek başına yeterli bir enstrüman değil" diye konuştu.


Tarih (28.03.2010)      kaynak (Tarih: 5 Ekim 2009 Kaynak: Sabah)

 

Uzmanlık alanım: Keyap Çarşı, MODOKO, İMES, DES, DOSB, Şerifali, Samandıra, Kozyatağı Plazalar, Anadolu Yakası E-5 Bölgesi Ticariler -Uzmanlık konum: Ticari (Plaza, Komple Ticari Bina, Fabrika, İmalathane, Alışveriş Merkezi, Sanayi Arsası), Lüks Konut, Arsa, Kat Karşılığı, Konut Proje Satış

Copyright © 2009 Ticari Gayrimenkul USD : 6,2493 TL  |  Euro : 7,3476 TL  |  Sterlin : 8,2113 TL  |  TCMB